Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü 2023-2024 Bahar Yarıyılı  MIS102 Stüdyo-2 dersi ve Tasarım ve Teknoloji Kulübü Atölye etkinliği kapsamında; Dr. Öğr. Üyesi Özlem DEMİR, Dr. Öğr. Üyesi Duygu KALKAN AÇIKKAPI ve Dr. Öğr. Görevlisi Meryem GÜREL yürütücülüğünde, Eskişehir Eski Fabrikalar Bölgesinde 9-13 Mart 2024 tarihleri arasında saha çalışmaları ve teknik gezi gerçekleştirilmiştir.

2324_II_KTPM_Teknik Gezi_Eskişehir_4

2324_II_KTPM_Teknik Gezi_Eskişehir_5

2324_II_KTPM_Teknik Gezi_Eskişehir_6

Programın birinci gününde Devrim Arabaları Müzesi ziyaret edildikten sonra öğrenciler saha çalışmalarına başlamıştır. Programın ikinci gününde saha çalışmalarına devam eden öğrenciler Kılıçoğlu Kiremit Fabrikası’nda misafir edilerek, fabrikanın üretim alanını gözlemleme ve kiremit kullanımına yönelik bir seminere katılma fırsatı edinmişlerdir.

2324_II_KTPM_Teknik Gezi_Eskişehir_3

Programın üçüncü gününde OMM müzesini ziyaret eden öğrenciler Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı’ndan uzmanlarla bir araya gelmiştir. Öğrenciler, Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni ziyaret ederek tekrar saha çalışmalarına devam etmiştir.

2324_II_KTPM_Teknik Gezi_Eskişehir_1

2324_II_KTPM_Teknik Gezi_Eskişehir_2

2324_II_KTPM_Teknik Gezi_Eskişehir_7

Bu gezinin gerçekleştirilmesine destek sağlayanlara, Eskişehir’de bizleri ağırlayan ve yardımcı olan ESTÜ Mimarlık Fakültesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Dairesi Başkanlığı, Kılıçoğlu Kiremit Fabrikası, EBB Bademlik Konukevi, Eskişehir Haller Gençlik Merkezi çalışanlarına, Amasya Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Araç İşletme Birimi şoförlerine, Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ne ve Amasya Üniversitesi Rektörlüğü’ne teşekkürlerimizi iletiriz.